Załaduj stronę bez animacji...
Ładowanie strony...
Idź do...

www.nzn24.pl

Dobra nauka i dobre prawo

RSS Feed

12 grudnia 2017

Masoneria i buddyści – czy to możliwe?


Masońska loża we Francji łączy się z buddystami, aby pomóc światu

Okazuje się, że we Francji masoni są również obecni wśród buddystów. Wolnomularskie stowarzyszenie Współtowarzysze Dharmy poinformowało o swoim walnym zebraniu 14-15 października w Zborze o dziwnej nazwie: Tysiąca Buddów w Boulaye (depart. Saône-et-Loire w regionie Bourgogne-Fanche-Comté).

Buddyjska organizacja masońska powstała w 2007 roku. Określa się ona jako Braterskie Stowarzyszenie Współtowarzyszy Dharmy, a jego celem jest „skupienie na szczeblu międzynarodowym buddyjskich masonów i sympatyków buddyzmu, by umożliwić im  mówienie o ich doświadczeniu, dzielenie się nim, studiowanie, pogłębienie i łączenie zbieżności między dwoma duchowościami”.

Stowarzyszenie chce być „etyczne”, dlatego jest sygnatariuszem karty Federacji Europejskiego Koła Braterskiego. Jest partnerem i współpracownikiem centrum buddyjskiego „Paldenshangpa La Boulaye”. Buddyjska linia shangpa ma przede wszystkim charakter pragmatyczny – organizuje kursy i wydaje kwartalnik.

W ramach planowanego zebrania będą studiowane dwa zagadnienia. Pierwsze: Jak włączyć sześć paramit w nasze życie codzienne? Mediacje poprowadzi Lama Eric ze Zboru Tysiąca Buddów i Jean-Marc-Bazy, mistrz Zen, członek braterstwa. Drugie: Jak masoneria i buddyzm mogą pomóc naszemu nowoczesnemu światu?

W czym ruch New Age przyciągnie zwolenników masonerii?

Bardzo silnie rozwijająca się w pewnym czasie New Age przyciągnęła do swoich sekt osoby szukające duchowości i rozwinęła zainteresowanie się buddyzmem. Masoni nie czekali długo, by również skaptować buddystów, przede wszystkim przy pomocy ich różnych siatek.

Poczynania te wydają się mieć jednak źródło znacznie wcześniej, o czym świadczy francuski przegląd Symbolizm, organ uniwersalnego ruchu regeneracji wtajemniczenia masonerii. W jego numerze z października 1933 roku zamieszczono tam artykuł starający się dokonać przejścia między buddyzmem i masonerią.

Źródło: http://www.pch24.pl/masonska-loza-we-francji-rosnie-w-sile–rozszerza-sie-o-buddystow,55212,i.html#ixzz4v2KK9N44
Prosimy prześlij dalej nasz artykuł:
27

Tagi strony:, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej artykułów od:..buddyzm