Załaduj stronę bez animacji...
Ładowanie strony...
Idź do...

www.nzn24.pl

Dobra nauka i dobre prawo

RSS Feed

11 grudnia 2017

Handel organami w Polsce? Czy to problem?


Ile kosztuje ukraińska nerka?

W Kijowie zatrzymano handlarzy ludzkimi organami.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała w Kijowie członków ugrupowania transnarodowego specjalizującego się w handlu ludzkimi organami — poinformowało biuro prasowe SBU.

„Pracownicy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy wspólnie z policją pod kierownictwem prokuratury obwodu kijowskiego zatrzymali w Kijowie członków ugrupowania transnarodowego, które specjalizowało się w handlu ludzkimi organami” — czytamy w komunikacie.

Służby porządkowe ustaliły, że przestępcy z Ukrainy i kilku innych państw szukali ubogich mieszkańców i proponowali im sprzedaż nerki. Według danych SBU organizatorzy stworzyli strukturę komercyjną, która rzekomo świadczyła usługi turystyki uzdrowiskowej, będącą przykrywką dla nielegalnego biznesu. Płacili dawcom od 13 do 15 tys. dolarów, natomiast sami zarabiali na każdym kliencie od 80 do 100 tys. dolarów.

Czy zgoda na przeszczep jest wymagana?

Po uzyskaniu zgody od dawców oszuści wysyłali ich za granicę w celu poddania zabiegowi chirurgicznemu. Według informacji służb specjalnych co miesiąc za granicę na operację wyjeżdżało 4-5 Ukraińców.

Zatrzymano sześciu członków ugrupowania, grozi im kara pozbawienia wolności na okres od 8 do 15 lat z konfiskacją majątku.

Trwają rewizje i pilne działania śledcze.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Prosimy prześlij dalej nasz artykuł:
27

Tagi strony:, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej artykułów od:..handel organami